GTA IV Tam Çözüm (Senaryo)

Celil

"They are known as Celilzzers."
Hosting & Firma Sahibi
Katılım
29 Ara 2010
Mesajlar
4,070
Tepkime puanı
28
Puanları
48
Konum
İstanbul
1.png
Joker64 & Prisonéro

THE COUSINS BELLIC
Doğu Avrupa’da eski bir asker olan Niko Bellic, savaştan sonra iş bulamamış ve sefil bir hayat sürmüştür. Liberty’de spor arabalarla, kadınlarla, parayla gününü gün ettiğini söyleyen kuzeni Roman’ın vaat ettiği Amerikan Rüyası’nı yaşamak üzere bir gemiyle kaçak olarak Liberty City’e gelir. Kıyıda onu karşılayan Roman, körkütük sarhoştur. Niko, kuzeninin bahsettiği lüks arabaların aksine karşısında eski bir taksi görünce oldukça şaşırır, Roman lüks arabaların dükkânında olduğunu söyleyerek geçiştirir.

1c.jpg
1d.jpg
Roman sarhoş olduğundan dolayı arabayı Niko’nun sürmesi gerekir ve kuzeninin malikânesine (!) doğru yola koyulurlar. Eve gelindiğinde Niko her şeyin farkına varır: “This is the mansion?”. Niko farkına vardığı yalanın hesabını sorar ve uzun bir tartışma yaşanır. Roman taksi dükkânına dönmesi gerektiğini söyleyerek Niko’ya yerini tarif eder, bu sırada ona borçlu olduğu Vlad arar, kuzenine belli etmemeye çalışarak evden ayrılır.


IT’S YOUR CALL
Roman, taksi durağında Niko’yu sevgilisi Mallorie ile tanıştırır. Beklenmedik bir anda Vlad çıkagelir ve Roman’ı borçlarını ödemesi konusunda uyarır. Daha sonra Roman biraz para kazanmak için kumar oynamaya gitmek ister, Niko ile kumar oynanan ufak bir yere giderler.

2a.jpg
2c.jpg
Roman, arabadan indikten sonra eski cep telefonunu Niko’ya verir ve bej bir Willard’la gelen birkaç Arnavut görmesi hâlinde kendisini aramasını söyler. Yaklaşık bir dakika sonra Roman’ın kumar borcu olan Arnavutlar arabayla gelir ve içeri doğru yürürler. Niko hemen kuzenini arar ve derhâl oradan ayrılması gerektiğini söyler. Roman arka taraftan kaçarak gelir; fakat Arnavutlar araçlarıyla kuzenlerin peşine düşer ve takibe başlarlar. Bir süre sonra Niko onları atlatır ve taksi durağına ulaşırlar.


THREE’S A CROWD
Alacaklıları Roman’ın başına belâ olmaya devam ederler, taksi dükkânına kadar gelen Arnavut’lar elindeki bıçakla onu tehdit eder. O sırada gelen Niko, Arnavutlar’dan birinin kolunu kırar ve bunun üzerine Arnavut’lar arkalarına bile bakmadan oradan kaçarlar. Daha sonra Mallorie arar ve Roman’dan kendisini arabayla almasını ister. Roman meşgul olduğunu söyler ve onu almaya Niko’yu gönderir.

3a.jpg
3d.jpg
Niko tren istasyonuna ulaşır, Mallorie ve arkadaşı Michelle’ı alır. Mallorie, Michelle’i Niko ile tanıştırır ve onun Liberty City’de iyi vakit geçirmesini sağlayabileceğini söyler. Michelle’den telefon numarasını alan Niko, kızları bıraktıktan sonra Roman’ı arar ve Mallorie’nin, kendisinin kıyafetinden pek hoşlanmadığını söyler. Roman kuzenine Mohawk’taki mağazayı önerir ve Niko yeni kıyafetler almak üzere oraya gider, aldıklarının Michelle’i etkileyeceğini düşünerek mağazadan ayrılır.


BLEED OUT
Roman’ın başı Arnavutlularla yine derttedir, bir basketbol sahasında onu köşeye sıkıştırırlar. Kuzeni Niko’yu arayan Roman, başının belâda olduğunu söyler ve yardım ister. Hemen olay yerine gelen Niko, Bledar ve Kalem’e kuzeninden uzak durmalarını söyleyerek iyi bir ders verir. Bu sırada Roman, Bledar ve Kalem’in kardeşi Dardan’ın kendilerini izlediğini görür. Bu işi bitirmek üzere onun peşine düşerler.

4a.jpg
4d.jpg
Twitchins Sugar adında bir fabrikaya kadar Dardan’ı takip ederler, Dardan burada arabasından iner ve fabrikaya kaçar. Niko burada onu öldürür ve daha sonra fabrikadan ayrılır. Taksi dükkânına doğru ilerlerken Niko kuzenine Bulgarin’den bahseder, Liberty City’e gelme sebeplerinden birinin de o olduğunu söyler. Niko, Avrupa’da bir süre Bulgarin için çalışmış ve Doğu Avrupa’dan İtalya’ya insan kaçakçılığı yapmıştır. Ta ki yine bir gemiyle insan ticareti yaparken geminin batması ve Niko’nun gemiden kurtulmasına dek. Bulgarin geminin batmasından ve tüm zarardan Niko’yu sorumlu tutmuş ve her yerde onu aramıştır. Hayatı oldukça zora giren Niko, ticari bir filoya katılarak kaçak olarak Liberty’e gelmiştir.


FIRST DATE
5a.jpg
5b.jpg
Niko, ilk buluşmanın heyecanı içinde Michelle’in evine gider. Kısa bir konuşmadan sonra lunaparka gitmeye karar vererek yola çıkarlar. Fakat geldiklerinde lunaparkın kapalı olduğunu görürler ve kararlarını değiştirerek yakındaki bovling salonuna girerler. Birkaç el oynadıktan sonra Niko, Michelle’i Rotterdam Hill’deki evine bırakır ve mutlu bir şekilde ayrılırlar.


EASY FARE
Vlad, borçlarını ödemesi için Roman’ı beklerken Mallorie’yi Roman’ı terk etmesi konusunda ikna etmeye çalışır. Bu sırada Niko içeri girer, Vlad ile bir süre tartıştıktan sonra da Roman çıkagelir. Vlad yine parasını ister, fakat Roman Arnavutların gelip dükkânı bastığını öne sürer ve Niko’nun Arnavut’lardan birinin kolunu kırdığından ve onları nasıl dövdüğünden bahseder. Vlad, bunu duyduğunda Roman’a borcunu ödemek yerine kuzeni ile birlikte kendisine birkaç iş yapabileceğini söyler ve oradan ayrılır. Daha sonra Roman’ın sürekli müşterilerden Jermain arar ve bir taksi ister, Roman onu almaya Niko’yu gönderir.

6c.jpg
6a.jpg
Niko Rotterdam Hill’e ulaşır ve Jermain’i alır. Buradan onu Masterson Street’teki garajına getirir ve Jermain, garajına bir göz atarken Niko onu bekler. O sırada polisler gelir, anlaşılan Jermain illegal işler peşindedir ve aceleyle taksiye atlayarak Niko’ya izini polislerden kaybettirmesini söyler. Niko bir süre polislerle kedi – fare oynadıktan sonra müşterisini Gibson Street’e bırakır.


JAMAICAN HEAT
Roman, susmak bilmeyen telefonlar nedeniyle ofisinde oldukça meşguldür. Bu sırada Niko gelir, uzun bir süre kuzeninin konuşmalarının bitmesini bekler. Roman, Niko’dan arkadaşı Little Jacob’ı Oneida Avenue’daki parkın önünden almasını ve onunla tanışmasını ister.

7b.jpg
7d.jpg
Jacob, uyuşturucu sattığı birkaç kişiyle görüşmek üzere Niko ile birlikte Schottler’a gelir. Arabadayken, Niko’ya bir tabanca verir ve işlerin yolunda gitmemesi hâlinde silahına davranmasını ister. Niko, görüşmeyi izleyebileceği yüksek bir yere çıkar ve adamların gelmesini beklemeye başlar. Daha sonra Jacob’ın müşterileri oraya gelir, fakat bir sorun vardır. Jacob, tek kişi beklerken onlar üç kişi çıkagelmişlerdir, çatışma başlar. Niko, Jacob’a yardımcı olur ve ona saldıranların tamamını temizler. İşlerini bitirdikten sonra Niko, Jacob’ı Homebrew Cafe’ye bırakır ve ayrılırlar.


BULL IN A CHINA SHOP
Niko, Amerikan Rüyası’nı yaşamanın hayaliyle Liberty City’e geldiğinde, hiç beklememiştir ki kuzeninin paralarıyla zengin bir hayat sürmek yerine onun borçlarını ödemek için sürekli birilerinin işlerine koşturmak zorunda kalacağını… İşte yine bu işlerden birindedir, Roman’ın Vlad’e olan borçlarına karşılık.. Niko ve Vlad Comrades Bar’da buluşurlar, Vlad kendine borcu olan bir mağaza sahibinin aylardır borcunu ödemediğini söyler. Niko’dan ona zarar vermemesini; fakat iyi bir ders vermesini ve parasını getirmesini ister.

8a.jpg
8c.jpg
Niko mağazanın önüne gelir fakat kapı kapalıdır. Mağaza sahibi içeridedir, Vlad’den korkmadığını ve parayı ödemeyeceğini söyler. Daha sonra Niko yerden bir tuğla bulur ve mağazanın camlarını indirir. İşin ciddiye bindiğini anlayan mağaza sahibi dışarı fırlayarak hemen borcunu öder. Niko tekrar bara döner ve Vlad’e parasını getirir, Vlad bundan sonraki birçok sorununda yine Niko’dan yararlanacaktır.


HUNG OUT TO DRY
Niko bara girdiğinde Vlad Mallorie ile konuşmaktadır ve onu, kuzeninin sevgilisinden uzak durması konusunda uyarır. Vlad, Niko’ya önceki gün iyi bir iş çıkardığını ve yine borçlarını ödemeyen birinin olduğunu söyler. Niko, Vlad’in anlattığı üzere Masterson Street’teki çamaşırhaneye doğru yola koyulur.

9a.jpg
9b.jpg
İçeri girdiğinde Vlad’den bir mesajı olduğunu söyler, bunu duyan dükkân sahibi elindeki çamaşır sepetini Niko’nun üzerine fırlatır ve arka kapıdan kaçar, arabasına binip uzaklaşmaya çalışır. Niko da onu takibe başlar, fakat ikna etmek hiç de kolay olmayacaktır. Çetin bir kovalamacadan sonra Niko dükkân sahibinin gözünü korkutur ve adamdan parasını ödeyeceğine dair söz alır. Tehditleri onun üzerinde oldukça etkilidir: “Parayı en kısa zamanda Vlad’e vereceksin; aksi takdirde eşin çamaşır makinelerini, senin kanlı elbiselerini temizlemek için kullanmak zorunda kalacak.”


CLEAN GETAWAY
Niko, Vlad’ın barına gelir fakat yürüyüş için dışarı çıkarlar. Vlad’ın arabasına doğru yürürlerken Roman’ın borçlarından, Mikhail’den falan bahsederler. Arabaya bindiklerinde Vlad yine çeşitli ayak işleri için Niko’yu kullanmak ister. Vlad’a borcunu ödemeyen bir adamın halledilmesi gerekmektedir, fakat Niko Vlad’e bu sefer para değil araba getirecektir.

10a.jpg
10d.jpg
Dukes’te bulunan borçlu adamın gümüş rengi Blista’sını çalmak üzere tren istasyonuna gelir ve trenle yola koyulur. Niko hiç zorlanmadan arabayı alır ve garaja götürmek üzere yola çıkar. Bir süre sonra Vlad’i arar ve arabayı aldığını fakat çok kirli olduğunu söyler. Vlad de, kirli bir arabayı satamayacağını söyleyerek onu yıkatıp getirmesini ister. Niko Tutelo Avenue’daki yıkamacıya gider, Blista’yı yıkatır ve daha sonra getirip garaja bırakır.


IVAN THE NOT SO TERRIBLE
Niko Comrades Bar’a gelir; bu kez Vlad’ın, ortadan kaldırılmasını istediği biri vardır: Ivan. Ivan, Faustin’in çalışanlarından biridir fakat yaptığı bir işten ötürü aynı zamanda Vlad’in de patronu olan Faustin’in canını sıkmış, onu kızdırmıştır. Vlad, Ivan’ı Roman’ın taksi dükkânını soyması için gönderir, aslında bu bir tuzaktır. Vlad’ın Niko’dan istediği, Ivan’ı kuzeninin dükkânında öldürmesi ve olaya başarısızlıkla sonuçlanmış bir soygun süsü vermesidir.

11a.jpg
11d.jpg
Niko hemen taksi durağına gelir; fakat o anda Ivan spor bir arabayla dükkândan çıkar ve kaçmaya başlar. Ivan, uzun bir süre Niko’yu uğraştırdıktan sonra Kid Street’teki bir inşaatın önünde arabasından iner ve inşaata doğru ilerler. Merdivenleri tırmanarak en son kata ulaşır ve çıkmaz bir yere sapar. Ayağı kayar ve son anda elleriyle platforma tutunur, artık kaderi Niko’nun ellerine kalmıştır. Niko, Ivan’ı aşağı iterek hayatına son verir ya da insafa gelerek onu yukarı çeker ve hayatını bağışlar. Fakat Vlad’ın fark etmemesi için Ivan’a Hove Beach’ten uzak durmasını söyler, adam binbir teşekkür ederek gözden kaybolur.


UNCLE VLAD
Roman, elinde içkisiyle ofisinde oldukça efkârlıdır. Kuzeni içeri girer ve neler olduğunu sorar. Roman geçen gün Vlad’ı, arabasını Mallorie’nin evinin önüne park ederken görmüştür. Sevdiği kızın, Vlad ile ilişki yaşadığını düşünmektedir. Bunu duyan Niko kapıya doğru yönelir, bu işi bitirecek ve Vlad’ı öldürecektir. Fakat başı zaten yeterince belâda olan Roman, başının daha fazla belâya girmesini istemeyerek kuzenine aptalca bir şeyler yapmamasını söyler. Beraber Comrades Bar’a gelirler, Roman arabada kalır ve Niko hesaplaşmak üzere içeri girer. Niko, Vlad’a Mallorie’den uzak durmasını, Roman’ın hayatının alt üst olduğunu söyler. Fakat Vlad işin ciddiyetinin farkında değildir, onu pek kââle almaz ve alay etmeye başlar. Daha sonra adamlarına Niko’yu halletmelerini söyler, arka kapıdan çıkar ve arabasına atlayarak kaçmaya başlar, Niko da onun peşine düşer.

12a.jpg
12b.jpg
Roman arabadayken kuzenine yalvarmaya devam eder, Vlad’ın kaçtığını ve bir daha onu görmeyeceklerini söyler. Fakat Niko kararlıdır, onu ortadan kaldıracaktır. Vlad Algonquin köprüsünün altında aracını çarpar ve kıyıya doğru yürüyerek kaçmaya devam eder. Niko onu burada köşeye sıkıştırır ve sol gözüne tek mermi sıkarak öldürür.

12d.jpg
12e.jpg
Niko cesedi denize doğru çekerken Roman gelir; işlerinin bittiğini, Vlad’ın arkadaşları tarafından öldürüleceklerini söyleyerek kuzenine bağırıp çağırır. Niko gayet sakindir, kuzenine şunları anlatır: “Ben ordudayken, birçok masum insanı öldüren bir grubu yok etmemiz gereken bir göreve gidiyorduk. Fakat yapamadık, takımımızdaki on beş kişiden biri ihanet etti, para için bizi ele verdi. Takımdan on ikisi öldü, üç kişi kurtulabildi. Hainin ben olmadığımı biliyordum, 10 yıldır diğer iki kişiyi arıyorum. Ve onlardan biri Liberty City’de yaşıyor…” Niko, Liberty’de arkasında bıraktığı kanlı izlerden birini daha örtbas eder, Vlad’ın cesedini denizin soğuk sularına bırakır.


CRIME AND PUNISHMENT
Niko, kuzenini bir çöp konteynırının içinde bulur, Roman birileri tarafından izlendiğini düşünmektedir. O sırada arkasından silâhlı bir adam gelir ve dipçik darbesiyle Niko’yu yere serer. Niko gözlerini açtığında kendisini bir odada, karşısında ise Roman’ı ve tanımadığı birkaç adamı bulur. Mikhail’in çalışanlarından Andrei ona kimin için çalıştığını sorar; fakat Niko ciddi bir cevap vermekten kaçınır. Daha sonra Mikhail Faustin ardında Dimitri ile çıkagelir; Niko’nun Vlad’ı öldürmesini sorun etmez, o da Vlad’ın bir ahmak olduğunu düşünmektedir. Fakat yine de Niko’nun kendisine borcu olduğunu ve mahallesinde nakliye yapmaya çalışan birkaç kişi olduğunu söyler. Ondan istediği nakliye aracındaki TV’leri alıp getirmesidir, TV’ler için bir alıcı bulmuşlardır. Niko, Roman’ın ağzını çözmelerini ister fakat Roman ağzı çözülür çözülmez avazı çıktığı kadar bağırır ve bunun sonucunda Faustin tarafından karnından vurulur. Artık Niko, bir an önce Mikhail’in istediklerini bulup getirmelidir.

13a.jpg
13c.jpg
Niko bir polis arabası bulur, bunu Dimitri istemiştir. Hemen onu arar ve nakliye araçlarının nerelerde olduğunu öğrenir. Niko bir polis edasıyla TV’leri bulana kadar güney Broker’da farklı yerlere giden üç aracın da önünü keser ve araçları tek tek arar, en sonunda aradığını bulur. Televizyonları taşıyan aracı çalar ve Faustin’in Dukes Drive’daki garajına bırakır. Daha sonra Roman’dan bir telefon alır, onun iyi olduğunu öğrenir.


DO YOU HAVE PROTECTION?
Niko, Mikhail Faustin’in malikânesine gelir. Faustin o sırada kokain çekmekte ve içki içmektedir. Buna sinirlenen Dimitri ile uzun süre tartışırlar… ***** film çeken fakat Mikhail’e payını vermeyen birileri vardır ve bu işten çok fazla para kazanmaktadırlar. Dimitri ve Niko, bu işi halletmek için sex shop’a doğru yola koyulurlar.

14a.jpg
14c.jpg
Dükkâna geldiklerinde Faustin’in payını ödemek istemeyen 3 kişi içerdedir, Dimitri silâhını Niko’ya verir ve adamlara gözdağı vermesini ister. Niko, Brett’in bacağına sıkar; işin ciddiyetini anlayan Joseph hemen Dimitri’ye parayı verir. Daha sonra Niko ve Dimitri burada ayrılıp, Dillon Street’teki silahçıya giderler. Dimitri, yardımlarından ve sadakatinden dolayı Niko’ya bir hediye almak istemektedir. Niko içeriden bir Micro-SMG alır ve bunu Faustin’in hesabına yazdırır. Dimitri’yi Mikhail’in malikânesine bırakır ve ayrılırlar.


FINAL DESTINATION
Niko ve Dimitri, Faustin’in kulübüne gelirler. Dimitri, başlarının polisle belâda olduğunu, telefonlarının dinlendiğini ve yaptıkları her şeyden polislerin haberdar olduklarını söyler. Mikhail hainin, Dimitri’nin kuzenin erkek arkadaşı Lenny’nin olduğunu düşünür. Dimitri her ne kadar karşı çıksa da, hainin o olmadığını söylese de, Faustin Niko’yu Lenny’i öldürmesi için gönderir.

15b.jpg
15c.jpg
Niko, güney Bohan’a doğru yola çıkar. Yoldayken Faustin’i arar ve Lenny’nin Guantanamo Avenue’daki istasyonda olduğunu öğrenir. İstasyona geldiğinde Lenny karşı tarafa geçer ve merdivenlerden inerek kaçmaya çalışır. Fakat Niko için problem değildir, Faustin’in emri üzerine haini ortadan kaldırır. Niko daha sonra Dimitri’yi arar; Dimitri, öldürdüğü adamın Kenny Petrovic’in oğlu olduğunu söyler. Petrovic tehlikeli bir adamdır, Niko’nun başı Liberty City’de geçirdiği her geçen gün daha fazla belâya girmektedir.


NO LOVE LOST
Niko Faustin’in malikânesine girdiğinde, Faustin karısıyla hararetli bir tartışma içindedir. Kızlarından dolayı kavga etmektedirler; Faustin kızına her şeyi verdiğinden, onun için elinden geleni yaptığından bahseder; fakat onun bir nankör olduğundan yakınır. Mikhail daha sonra Niko’ya kızının resmini gösterir, onun Firefly Island’da olduğunu söyler. Eğer kızının yanında motosikletli sevgilisini görürse onu öldürmesini ister.

16a.jpg
16c.jpg
Niko Firefly Island’a gelir ve Faustin’in tahmin ettiği gibi kızın yanında motosikletli birini görür. Onu Faustin’in kızından uzak durması konusunda uyarır; fakat motosikletli, küfürler savurarak kaçmaya başlar. Uzun bir kovalamacadan sonra Lost çetesinden birkaç motosikletli daha gelir ve geniş, ağaçlık bir alanda motorlarından inerler. Burada çatışma başlar; fakat kaderleri bellidir, Niko hepsini temizler.


CONCRETE JUNGLE
Niko, Little Jacob’ı evinden alır ve hemen yola çıkarlar. Jacob uyuşturucu satın alacaktır, Willis’e gelirler. Jacob malları almak üzere ara sokağa girer, bu sırada Niko da yakındaki bir arka sokakta duracaktır. Niko arabasında beklerken Jacob’tan bir telefon gelir, adamların malları getirmediğini ve parayı alıp arka sokağa doğru kaçtıklarını öğrenir. Uyuşturucu satıcılarını öldürür ve tekrar Jacob’ı alır.

17a.jpg
17b.jpg
Daha sonra Meadows Park’taki bir eve gelirler. Jacob bir tekmeyle kapıyı açar, içeridekilere mermi yağdırmaya başlarlar. Bir süre sonra içeri girerler ve son bir kişiyi daha ortadan kaldırıp evden ayrılırlar. Arabaya atlarlar ve Niko, Jacob’ı Homebrew Cafe’ye bırakır.


SHADOW
Niko yine Little Jacob’ın evine gelir ve burada onun ortağı Badman ile tanışır. Birkaç kişi, Badman ve Jacob’ın bölgesinde uyuşturucu satmaktadır ve üstelik Jacob ile ortağı bu işten paylarını da alamazlar. Badman, Niko’dan güney Bohan’a gitmesini ve bu satıcıları ortadan kaldırmasını isterler.

18a.jpg
18d.jpg
Niko güney Bohan’da Wallkill Avenue’ye gelir. Jacob’ın bahsettiği satıcının bir sokak arasında uyuşturucu sattığını ve yeni mal almak üzere yola koyulduğunu görür. Bir dedektif edasıyla uzun süre satıcıyı takip eder. Takipteyken bir ara Roman arar ve bilardo oynamak ister; fakat Niko bunun için iyi bir zaman olmadığını söyleyerek telefonu kapatır. Daha sonra takibe devam eder; caddeleri geçer, apartman içlerinden ilerler, çitleri aşar. Ve en sonunda tahmin ettiği olur; satıcı, Niko’yu malları gizlediklere yere kadar getirir. Niko, Badman ve Jacob’ın istediği gibi satıcıları halleder, hepsini öldürür.


LOGGING ON
Niko taksi dükkânına gelir ve kuzeninin internette tanıştığı arkadaşı Brucie ile tanışır. Daha sonra Roman, Niko’ya internette online olması gerektiğini, böylece kendisiyle iletişim kurabileceğini dile getirir. TW@’a gitmesini ve bilgisayarlardan birine oturup email hesabını aktifleştirmesini ister.

19a.jpg
19c.jpg
TW@, taksi dükkânına oldukça yakındır ve Niko’nun buraya ulaşması çok uzun sürmez. Asistan kıza, Roman’ın kuzeni olduğunu belirterek bilgisayarlardan birine geçer. Email hesabını aktifleştirdikten sonra kafeden ayrılır, Roman’ı arar ve artık Liberty City’de online olduğunu söyler.


RIGGED TO BLOW
Niko Faustin’in evine geldiğinde Faustin dışarıdadır, Mikhail’in karısı Ileyna kapıyı açar ve Niko’yu içeri alır. İkisinin de hayatı alt üst olmuş olan Niko ve Ileyna, birbirlerine dert yanarlar. Ileyna, eşi Faustin’in ilk evlendiklerinde böyle biri olmadığını, o zamanlar kendilerinin çok mutlu olduğunu, sonradan neden bu kadar değiştiğini anlayamadığını anlatır. Niko ise savaşta ve savaştan sonra yaptığı kötü şeylerden bahseder ve o cümleyi söyler: “I killed people, smuggled people, sold people.” Daha sonra Faustin ve Dimitri gelir, Mikhail ondan Montauk Avenue’deki kamyonu alıp kendisini aramasını ister.

20b.jpg
20d.jpg
Niko kamyona bindiğinde Faustin’i arar. Aracı, Faustin’e borcu olan bir adamın güney Bohan’daki garajına götürüp bırakması ve bombayı patlatması gerektiğini öğrenir. Uzun bir yol kat ettikten sonra garaja varır, aracı içeri park ettikten sonra bombayı patlatarak bölgede büyük bir kargaşaya neden olur. Olay yerine gelen polislere görünmemek için oradan uzaklaşır.


THE MASTER AND THE MOLOTOV
Niko ve Dimitri Hove Beach’teki sahilde buluşurlar ve oradaki bir banka otururlar. Dimitri’nin Karadeniz’de gemileri batmış gibi bir hâli vardır, Petrovic onu zor bir seçim yapmak zorunda bırakmıştır. Oğlunun ölümüne karşılık Petrovic, Dimitri’den ya canını ya da dostu Faustin’in canını istemiştir. Elbette can tatlıdır; Dimitri, Niko’ya Faustin’in evinden ayrılıp kulübe gideceğini söyler ve onu öldürmesini ister.

21a.jpg
21d.jpg
Niko kulübe gelir; fakat Faustin’i halletmesi pek de kolay olmayacaktır. Anlaşılan o ki Faustin, Dimitri’nin kendisine ihanet ettiğini öğrenmiştir, korumalarını Niko’nun üzerine salar ve arka kapıdan kaçmaya başlar. Niko arkasında bir yığın ceset bırakarak kulüpten ayrılır, arka kapıdan çıkarak Faustin’i takibe devam eder. Çatı katında onu yakalar ve hayatına son verir.


RUSSIAN REVOLUTION
Dimitri Niko’yu arar, Faustin’in ölümünün bedeli olarak ona istediği parayı vermek üzere Downtown Broker’daki bir depoda kendisiyle buluşmasını ister. Niko’yu daha sonra Jacob arar, Faustin ile olanları duymuştur. Niko, Dimitri ile buluşacağından bahseder; Jacob da her ihtimale karşı yardımcı olmak amacıyla buluşmaya kendisinin de geleceğini söyler.

22a.jpg
22d.jpg
Niko depoya geldiğinde Jacob’ın orada beklemekte olduğunu görür ve içeri girer. Fakat bir şeyler ters gitmektedir, geçmişinden kaçan Niko tekrar onunla yüzleşmek zorunda kalacaktır. Belalısı Ray Bulgarin, onu burada da bulmuş ve bunu eski dostu Dimitri’nin yardımıyla yapmıştır. Bulgarin, Niko’dan insan kaçakçılığı yaparken çaldığı paraları istemektedir. Ray adamlarından birine Niko’nun işini bitirmesini söyleyerek oradan uzaklaşmaya başlar; fakat Niko adamdan önce davranır ve onu halleder. Hemen sonra arka tarafta bekleyen Jacob yardıma gelir ve Bulgarin’in adamlarıyla büyük bir çatışma yaşanır. Jacob’ın yardımıyla depodaki tüm adamları temizleyen Niko; Dimitri ve Bulgarin’in kaçmakta olduğunu görür. Onların ardından koşsa da artık çok geçtir, ne yazık ki uzaklaşmışlardır. Liberty’de Niko’nun artık iki azılı düşmanı daha vardır, buraya gelmeden önce ona cennet gibi görünen bu rüyalar şehri artık her geçen gün biraz daha cehennem hayatına dönecektir.


ROMAN’S SORROW
Niko kuzenini arar; Roman fısıldayarak ondan bir an önce Hopper Street’e gelmesini ister. Dar bir sokakta, hayatının tehlikede olduğunu düşünen kuzenini Niko, arabasının bagajında bulur. Ona Dimitri’nin bir hain olduğundan ve daha da kötüsü Bulgarin’in de burada olduğundan bahseder. Roman, bir süre ortalarda görünmemelerinin iyi olacağını söyleyerek eve gitmeyi önerir.

23a.jpg
23b.jpg
Roman’ın evden alacağı birkaç şey vardır; daha sonra Mallorie’yi arayıp gizlenebilecekleri bir yer öğrenecekler ve Broker’dan ayrılacaklardır. Apartmana ulaştıklarında şoke olurlar, bina alevler içindedir. Kuzenler için felâketlerin sonuncusu değildir bu, taksi dükkânına geldiklerinde orasının da kundaklanmış olduğunu görürler. Artık bu diyardan ayrılmanın vakti gelmiştir, Bohan’a yeni bir hayata başlamaya gelirler. Mallorie’nin kuzenlerine ait olan fakat onun kendilerine hediye olarak verdiği eve varırlar. Kısa bir süre sonra Mallorie de gelir, Niko’ya ona yardımcı olabilecek birçok kişi tanıdığını ve daha sonra kendisini aramasını söyler, evden ayrılır.

23c.jpg
23d.jpg
Bir süre sonra Niko Dimitri’den bir telefon alır, Dimitri ona şöyle der: “Niko Bellic, cesedini depoda diğerlerinin arasında bulamadık. Bay Bulgarin ve ben büyük hayal kırıklığına uğradık. Seni bulacağım Niko, senin çıranı Hove Beach’te yaktım zaten. Yakında görüşürüz..”Konu Gtaturk'ten alıntıdır..
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

smm panel selçuk balcı menajeri forum bahis instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al bahis siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu deneme bonusu deneme bonusu veren siteler instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al